Aktualitet

Pas protestës, PD përjashton përgjithmonë 8 anëtarë dhe pezullon 20 të tjerë

Pas protestës, PD përjashton përgjithmonë 8

Mbledhja e kryesisë së PD-së që ka nisur dje në mbrëmje në orën 19:00 dhe ka përfunduar në 03:30 të mëngjesit të sotëm ka përjashtuar përgjithmonë nga partia Sali Berishën. Bashkë me të janë përjashtuar përgjithmonë edhe 8 anëtarëve të Komisionit të Rithemelimit

Në mbledhje është vendosur përjashtimi për 7 anëtarët të Komisionit të Rithemelimit:

Bujar Nishani

Flamur Noka

Albana Vokshi

Edmond Spaho

Arben Ristani

Klevis Balliu

Kletis Kruja

Po ashtu janë pezulluar:

Agron Shehaj

Aldo Bumçi

Belind Kelliçi

Blendi Himci

Çlirim Gjata

Edit Harxhi

Edi Paloka

Eno Bozdo

Ervin Minarolli

Gent Deromemaj

Genc Pollo

Genti Strazimiri

Rigels Mucollari

Ivi Kaso

Ledina Mandia

Luan Baci

Lorenc Luka

Mimoza Hajdarmataj

Oerd Bylykbashi

Tritan Shehu