Aktualitet

Mbërrin në Tiranë presidenti gjerman, Frank Walter Steinmeier

Mbërrin në Tiranë presidenti gjerman, Frank Walter

Presidenti gjerman Frank-Walter Steinmeier ka mbërritur ditën e sotme në Tiranë. Ai është pritur me ceremoni nga Presidenti Bajram Begaj.

Kjo është vizita e parë e një presidenti gjerman pas 27 vitesh.

Vizita e tij vjen si pjesë e një turi 4-ditor që Steinmaier e zhvillon në Shqipëri dhe Maqedoninë e Veriut, dy vende që këtë vit nisën bisedimet për anëtarësim në Bashkimin Europian.

Tiranapost.al