Aktualitet

Reagon Kryeministri Rama: Agresioni kriminal ndaj TCH të marrë përgjigjen e duhur

Reagon Kryeministri Rama: Agresioni kriminal ndaj TCH të marrë

Pak orë pas sulmit me armë ndaj Top Channel, ku mbeti i vrarë roja i sigurisë, kryeministri Rama ka reaguar përmes një statusi në rrjete sociale. Rama bën thirrje për zbardhjen e ngjarjes.

Reagon Kryeministri Rama: Agresioni kriminal ndaj TCH të marrë

"Agresioni kriminal ndaj TCH me pasojë edhe një humbje jete të personelit të sigurisë, kërkon përgjigje të qartë nga agjencitë ligjzbatuese! Ngushëllime familjes së të ndjerit dhe krejt bashkësisë së TCH, e cila meriton solidaritetin e të gjithëve në këtë moment kaq shqetësues!", shkruan Rama

Pal Kola 60 vjeç mbeti i pajetë në këtë ngjarje

Pak orë pas sulmit, një automjet tip Range Rover u gjeti djegur në Golem me dy kallashnikovë brenda që mendohet se janë arma e krimit...