Aktualitet

Tërmeti me magnitudë 4.7 në Pukë, dëmtohen disa pallate

Tërmeti me magnitudë 4.7 në Pukë, dëmtohen disa pallate

Tërmeti i mbrëmjes së kaluar ka shkaktuar dëmtime në shumë objekte në Pukë. Mediat raportojnë se godina e spitalit të Pukës dhe disa pallate janë plasaritur nga lëkundjet e fuqishme.

Tërmeti me magnitudë 4.7 të shkallës Rihter e kishte epiqendrën në fshatin Lumbardhë të Bashkisë së Fushë-Arrësit.

Lëkundjet sizmike kane vijuar edhe gjatë natës.

tiranapost.al