Aktualitet

Foto-Video/ Kjo është video e uljes së parë të një avioni në Aeroportin më të ri të vendit në Kukës

Foto-Video/ Kjo është video e uljes së parë të një

Nga Rinasi në Kukës, është ulur me sukses avioni i parë me pasagjerë nga Londra në aeroportin e ri të Kukësit.

Brenda avonit ndodhej edhe kryeministri Rama i cili priti emigrantët shqiptarë në Rinas, bashkë me ministren Belinda Balluku.

Ky itinerar është zgjedhur për shkak të pritjes së certifikimit të aeroportit për fluturimet e mbërritjet direkte në Kukës. Ky ishte një fluturim simbol siç ka njoftuar kryeministri Rama: 'Për t'u treguar çunave të Londrës se ne bëjmë atë që themi e themi atë që bëjmë'.

Foto-Video/ Kjo është video e uljes së parë të një

Foto-Video/ Kjo është video e uljes së parë të një

Foto-Video/ Kjo është video e uljes së parë të një

Videoja më poshtë tregon pamjet live nga Aeroporti në momentin e mbërritjes, uljes së avionit dhe si duket aeroporti nga brenda.

*Tiranapost.al.