Aktualitet

Foto/ Kuqezinjtë i dedikojnë fanellën fizioterapistit të skuadrës, të shtruar me Covid në spital

Foto/ Kuqezinjtë i dedikojnë fanellën fizioterapistit të

Fizioterapisti prej më shumë se 30 vitesh i Kombëtares Shqiptare Ylli Mihali, po kalon momente të vështira shëndetësore. Në media flitet se prej disa ditësh ai është shtruar në spital pas infektimit me koronavirus.

Në shenjë suporti dhe mbështetje për të, futbollistët shqiptarë u shfaqën në ndeshjen e sotme me fanellat veshur ku shkruhej: Forca Ylli, mos u dorëzo!

Foto/ Kuqezinjtë i dedikojnë fanellën fizioterapistit të

Foto/ Kuqezinjtë i dedikojnë fanellën fizioterapistit të

Foto/ Kuqezinjtë i dedikojnë fanellën fizioterapistit të

Foto/ Kuqezinjtë i dedikojnë fanellën fizioterapistit të

Burime nga FSHF kanë treguar se Ylli Mihali aktualisht ndodhet në gjendje të stabilizuar, por po mbahet nën monitorim për shkak të infektimit dhe rreziqet që shkakton.

Foto/ Kuqezinjtë i dedikojnë fanellën fizioterapistit të

Në minutën ’32 Shqipëria me futbollistin Rei Manaj shënoi gol kundër ekipit të San Marinos, duke fituar epërsinë që në pjesën e parë të ndeshjes.

*Tiranapost.al.