Aktualitet

E rëndë në Gjirokastër/ 12-vjeçarja ndërron jetë pasi shtëpia e saj u përfshi nga flakët

E rëndë në Gjirokastër/ 12-vjeçarja ndërron

Një 12-vjeçare ka humbur jetën në Gjirokastër pasi shtëpia e saj është përfshirë nga flakët.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Dervician, Dropull dhe mësohet se e mitura ka qënë me babain e saj në momentin që ka rënë zjarri, raportojnë mediat televizive. I ati ka pësuar gjithashtu lëndime dhe ende nuk dihet gjendja e tij e tij shëndetësore.

Ata u transportuan në spitalin Rajonal Gjirokastër për ndihmë mjekësore, por për fat të keq e mitura nuk mundi të mbijetonte.

Tiranapost.al