Aktualitet

Dhimbje! Rama mesazh ngushëllimi për viktimat e aksidentit në Bullgari

Dhimbje! Rama mesazh ngushëllimi për viktimat e aksidentit në

Një autobus që kthehej nga Turqia për në Maqedoninë e Veriut ka marrë flakë dhe më pas është përplasur (të paktën nga informacionet paraprake) dhe si pasojë kanë humbur jetën 45 njerëz mes tyre 12 fëmijë.

Mes viktimave ka pasur edhe shqiptarë të Maqedonisë së Veriut.

Në një status në rrjete sociale kryeministri Rama ka ngushëlluar familjarët e viktimave.

"S’ka fjalë për tragjedinë e autobusit nga Maqedonia e Veriut në Bullgari, ku kanë humbur jetën thuajse të gjithë udhëtarët…
Dhimbje", shkruan Rama.