Aktualitet

Aksidenti në Kroaci/ Rama: Fatkeqësi pikëlluese! Lutem për të plagosurit rëndë

Aksidenti në Kroaci/ Rama: Fatkeqësi pikëlluese! Lutem për

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në rrjetet sociale për aksidentin në Kroaci të autobusit nga Kosova, si pasojë e të cilit kanë ndërruar jetë 10 persona, ndërkohë që janë plagosur 30 të tjerë, disa prej tyre në gjendje të rëndë.

Rama e cilëson lajmin “fatkeqësi pikëlluese”, shkruan se lutet për të plagosurit rëndë si dhe shpreh ngushëllime për familjarët e atyre që ndërruan jetë.

Tiranapost.al