Aktualitet

Tërmet në Lezhë

Tërmet në Lezhë

Një tërmet me magnitudë 4.8 të shkallës rihter ka tronditur vendin pak më parë.

Sipas EMSC epiqendra e tërmetit ka qënë 6 km largësi nga qyteti i Lezhës dhe thellësia e tij ka qënë 10 km. Lëkundjet janë ndjerë gjithashtu në Tiranë, Shkodër dhe në disa qytete të tjera të vendit.

Sipas raportimeve të para nuk ka patur dëme materiale, ndërsa mësohet se banorët kanë dalë të frikësuar nga shtëpitë e tyre.

Tërmet në Lezhë

Tiranapost.al