• Shqip
 • English
 • E hënë, 18 Nëntor 2019
 • Shqip
 • English
 • Lifestyle Showbiz Të gjitha TIP top

  Zyrtarisht, Kate është më e pasur se Meghan


  Ka dalë lista zyrtare e pasurisë së anëtarëve të familjes mbretërore dhe siç mund të merret me mend e kryeson mbretëresha.

  The Queen tops the rich list with a fortune of £1.6billion and has an investment portfolio which comes to at least £500million (pictured today at Ascot racecourse)

  Ajo është më e pasura e shtëpisë me 1,6 miliardë paund pasuri të mbledhura nga investimet dhe pronat e trashëguara.

  The Royal's Rich List reveals the secure and outstanding financial value of each member

  Elizabeth ndiqet nga i biri, Charles, mbreti i ardhshëm, me 100 milionë paund.

  Princi Andrew, djali tjetër i mbretëreshës ka 57 milionë paund.

  Pastaj, i katërti në radhë është babai i tyre Philip me 44 milionë paund.

  Princi Edward 35 milionë paund.

  Vëllezërit William dhe Harry kanë nga 30 milionë paund secili, duke pasur kështu një shifër të barabartë.

  Kate, gruaja e William ia kalon asaj të Harry-t. Kate ka 8 milionë paund, kur Meghan 6.

  Në fund të listës janë 2 mbesat e tjera të mbretëreshës: Beatrice me 3.9 milionë paund, kurse Eugenie 3.8.

  *Ky post u përshtat nga Daily Mail dhe është realizuar nga Fabjola Hije.

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post