• Shqip
 • English
 • E shtunë, 25 Maj 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Zyrtare: Zaniolo dhe Kean ftohen nga Mancini


  Roberto Mancini ka zbuluar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet e marsit, që Italia i zhvillon me Finlandën dhe Lihtenshtajnin. Sulmuesi 19-vjeçar i Juventusit, Moise Kean dhe mesfushori i talentuar i Romës, Nicolo Zaniolo janë ftuar nga Roberto Mancini.

  Kurse, jashtë ka mbetur sulmuesi, Mario Balotelli. Italia gjendet në Grupin J, së bashku me Bosnja dhe Hercegovina, Greqinë, Armeninë dhe dy kundërshtarët e marsit ndaj të cilëve e nis aventurën në kualifikimet për “Euro 2020” – Finlandën dhe Lihtenshtajnin. /XH.K