• Shqip
 • English
 • E mërkurë, 19 Qershor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Sport Të gjitha

  Zyrtare/ Kombëtarja në duart e Edoardo Reja


  Pas një periudhe prej gati një muaj, Federata Shqiptare e ka bërë zgjedhjen se kush do të jetë trajneri i ardhshëm i Kombëtares. Edhe pse e kemi përmendur shpesh, tashmë është zyrtare. Trajneri i ri do të jetë Edy ( Edoardo) Reja e ndërsa prezantimi i tij pritet të bëhet në ditët në vijim.

  Edy Raja, 73 vjeç pason kështu Christian Panuccin, i cili u shkarkuar pas humbjes së Kombëtares me dy gola nga Turqia. Tekniku italian ka një eksperiencë shmëvjeçare në drejtimin e ekipeve në Serie A.  Trajneri Reja zotëron tri gjuhë, gjuhën italiane, gjuhën sllovene dhe gjuhën Friulane, që flitet në zonën e Friulit në Italinë Verilindore./ Tiranapost.al. E.B

  Kush do jetë trajneri i Kombëtares sipas mediave italiane dhe sa do e ketë rrogën

  Mblidhet Asambleja e FSHF-së, ja ndryshimet që pritet të ndodhin