• Shqip
 • English
 • E hënë, 20 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Zyrtare: Ben Yedder transferohet te Monaco


  Monaco ka zyrtarizuar transferimin e sulmuesit Wissam Ben Yedder nga Sevilla.

  Sulmuesi 29-vjeçar ka qenë sensacion i viteve të fundit te Sevilla dhe forma e mirë ka bërë që të jetë shumë i kërkuar në Evropë.

  Ben Yedder ka shënuar 70 gola në 169 ndeshje gjatë katër sezoneve dhe ka qenë shumë i lidhur me një kalim te Manchester Unitedi.

  “Reprezentuesi francez është e angazhuar për pesë sezone”, thuhet në njoftimin e Monacos. /XH.K

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post