• Shqip
 • English
 • E diel, 22 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Zjarri përfshin malin me pisha në Shëngjin, flakët arrijnë afër banesave dhe varrezave


  Situatë e vështirë dhe tejet problematike është krijuar në Shëngjin, si pasojë e rënies së zjarrit në malin me pisha. Flakët që nisën mbrëmjen e së enjtes, vijojnë ende, duke u përhapur edhe për shkak të erës.

  Pavarësisht punës së zjarrfikësve dhe policisë, flakët i janë afruar disa banesave, duke krijuar shqetësim.

  Po ashtu të kërcënuara nga flakët janë edhe varrezat e qytetit.

  Kërkohet ndërhyrje nga ajri për të mbajtur nën kontroll këtë zjarr të fuqishëm. /Tiranapost.al/

  Bashkia Tiranë nis zjarrfikëset në Shëngjin, Veliaj: Solidaritet jo vetëm me fjalë, do bëjmë më të mirën

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690