• Shqip
 • English
 • E premte, 22 Nëntor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Zjarri përfshin Borshin, banorët dhe pushuesit në panik


  Flakët e zjarrit përfshinë mbrëmjen e sotme kullotat verore të Borshit.

  Zjarri është përhapur në të gjithë zonën, ndërkohë që mësohet se rrezikohet edhe një tufë krerësh prej 350 delesh.

  Ndërhyrja e forcave zjarrfikëse është e pamundur për shkak të terrenit të vështirë.Banorët dhe pushuesit e zonës janë frikësuar që zjarri se mos përhapet pranë banesave të tyre.

  Nuk dihen ende nëse zjarri ka qenë i qëllimshëm apo ka ardhur për shkak të temperaturave të larta./ Tiranapost.al

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post