• Shqip
 • English
 • E shtunë, 14 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Zgjedhjet e 30 qershorit, KQZ shqyrton shpërdarjen e mandateve për disa këshilla bashkiakë


  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nisi sot shqyrtimin e shpërndarjes së mandateve për disa këshilla bashkiakë të dalë nga zgjedhjet për organet e qeverisjes vendore të datës 30 qershor 2019.

  KQZ ka shqyrtuar pa dalë me vendim për shpërndarjen e mandateve për këshillat e bashkive Skrapar, Dibër, Bulqizë, Klos për zgjedhjet për organet e qeverisjes vendore të datës 30 qershor 2019.

  Gjithashtu, KQZ nuk arriti të marrë vendim për shpërndarjen e mandateve, për këshillat e bashkive Cërrik, Divjakë, Mallakastër, Patos, Këlcyrë, Libohovë, Tepelenë, Kolonjë, Maliq, Kukës, Tropojë, Malësi e Madhe, Himarë, Sarandë, Lushnjë, Durrës, Lezhë. /Tiranapost.al/

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post