• Shqip
 • English
 • E hënë, 18 Nëntor 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Zbulohet ekipi i ri i Zlatan Ibrahimovic


  Zlatan Ibrahimovic do të jetë goditja e madhe e Milanit në merkaton e janarit. Ky është lajmi i bujshëm që vjen nga Don Garber, presidenti i MLS.

  Zlatan do të largohet nga Los Angeles Galaxy dhe destinacioni i tij i ardhshëm do të jetë Seria A dhe më konkretisht Milani,” tha Garber për “ESPN”.

  Kontrata e 38 vjeçarit suedez me Galaxy skadon në fund të muajit tjetër dhe gjasat janë që të mos rinovojë.

  E në të tilla kushte, shumë skuadra kanë shfaqur interes për të, ku përfshihen ekipe si Bologna dhe Milan./XH.K

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post