• Shqip
 • English
 • E diel, 15 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Rajoni Të gjitha

  Zbulohet data se kur do mbahen zgjedhjet e parakohshme në Kosovë


  Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë pritet të mbahen në 29 shtator, të dielën e fundit të muajit që vjen. Kjo datë është mësuar nga “Gazeta Express”, ndërsa pritet që të dekretohet edhe nga Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

  Çështja për datën e zgjedhjeve do të trajtohet në Kuvend në 22 gusht.

  Ramush Haradinaj, Kadri Veseli, Fatmri Limaj dhe Isa Mustafa kanë kërkuar të shkohet në zgjedhje dhe të shpërndahet Parlamenti, pasi kreu i qeverisë dha dorëheqjen.

  Kujtojmë se Haradinaj dha dorëheqje pasi tha u ftua për t’u marrë në pyetje nga Gjykata Speciale në Hagë, për të dëshmuar për krimet e luftës në Kosovë gjatë viteve 1998-1999./ Tiranapost.al

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post