• Shqip
 • English
 • E hënë, 20 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Young vazhdon kontratën për një vit te United


  Ashley Young ka vazhduar kontratën me Manchester Unitedin edhe për një vit.

  Anglezi do të jetë i lidhur me klubin anglez deri në qershorin 2020 pasi në kontratën paraprake kishte vetëm pak muaj deri në skadim.

  33-vjeçari i është bashkuar Djajve të Kuq në vitin 2011 nga Aston Villa pas 228 paraqitjeve, ku shënoi 17 golave.

  Anglezi në këtë sezon ka qenë në mesin e më të mirëve te Man Utd këtë sezon, në 25 paraqitje në Ligën Premier ka shënuar vetëm një gol, por ka dhuruar edhe dy asistime.

  Në verën e 2018 mbrojtësi ndihmoi Përfaqësuesen e Anglisë në Kampionatin Botëror që të arrijë gjysmëfinale.

  Young për Anglinë është paraqitur në 39 ndeshje, ku ka arritur të shënojë shtatë gola.

  Lojtari karrierën e ka filluar te Watfordi, gjatë katër sezoneve realizoi 22 gola në 110 ndeshje./XH.K

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post