• Shqip
 • English
 • E mërkurë, 22 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Kosova Të gjitha

  Vuçiç provokon: Do i lutem Papës në Vatikan të mos njohë Kosovën


  Kosovën shtet të pavarur ende sot po e diskutojnë. Pas presidentit Çek i cili shokoi me deklaratën e tij ku tha se nuk i pëlqen Kosova dhe do të këkojë të tërheqë njohjen, presidenti Vuçiç shkon më tej. Ai sot do të takojë Papën në Vatikan dhe para takimit citohet nga mediat të ketë thënë: Do ti lutem Papës të mos e njohë Kosovën!

  Presidenti serb mbërriti dje në Romë dhe sot nis vizitën zyrtare në Selinë e Shenjtë me Papa Françeskun dhe Kardinalin Pietro Parolino. BE u ka bërë thirrje dy vendeve të ulin tensionet, të hiqen tarifat dhe të plotësojnë kushtet drejt Integrimit, por deri tani nuk ka një hap me rëndësi. Me siguri edhe Papa do e ketë një përgjigje për presidentin Vuçiç. Presidentit çek i dolën kundër ‘të vetët’ në Çeki dhe treguan se nuk ndryshojnë qëndrim as vendim: Kosova shtet i pavarur./ Tiranapost.al.

  VUČIĆ U VATIKANU: Danas sastanak sa papom Franjom, na aerodromu se susreo sa premijerom Italije (FOTO)

   

  Njohja e Kosovës? Çekia nuk ndryshon qëndrim

  Krah Vuçiç, presidenti çek lëshon deklaratën: Nuk më pëlqen Kosova, do kërkoj të tërheqim njohjen!

   

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post