• Shqip
 • English
 • E shtunë, 18 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Kosova Të gjitha

  Vuçiç për Haradinajn: Është kriminel


  Presidenti i Serbisë në një konferencë ka lëshuar akuza të forta ndaj kryeministrit të ri të Kosovës, Ramush Haradinaj duke e quajtuar këtë të fundit kriminel.

  Duke folur për hyrjen e Listës Srpska në Qeverinë e Kosovës, Vuçiç ka thënë se ajo nuk ka pasur alternativë tjetër.

  Sipas tij, alternativa e Listës Srpska që t’i bashkohet Albin Kurtit është më e keqe, pasi ai dhe partia e tij angazhohen për bashkim me Shqipërinë.

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post