• Shqip
 • English
 • E mërkurë, 11 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Botë Rajoni Të gjitha

  Vuçiç ngacmon shqiptarët: Po gëzohen për dështimin tim


  Sipas Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, shqiptarët janë duke pritur rënien e tij nga pushteti. Ai reagoi pas protestave të serbëve, gjatë një vizite në Vërshac, ku tha:

  “Ku gjendet Londra? Kishte vetëm 19 persona në Graçanicë, pesë prej tyre ishin gjithashtu në protestën në Mitrovicë, ku jetojnë 19,000 serbë”.

  Kreu i shtetit serb tha që, shqiptarët po gëzojnë për dështimin e tij, ndërsa shtoi se ai po i mbron interesat e serbëve në Kosovë dhe kjo e bën më të suksesshëm.

  Protesta janë përhapur jo vetëm në Beograd, por edhe në qytete të tjera, me akuzat se Vuçiç po shkel liritë demokratike./Tiranapost.al

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post