• Shqip
 • English
 • E shtunë, 14 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Lifestyle Të gjitha TIP top

  Vrau të dashurën e tij blogere dhe foton e trupit e postoi në Instagram


  Sipas CNN, një djalë 21-vjeçar nga Amerika u arrestua për vrasjen e të dashurës së tij dhe postimin e fotove të trupit në Instagram e në një platformë tjetër.

  Bianca Devins 17 vjeçe në Utica, New York u vra me mjete të ftohta nga Andrew Clark të shtunën në mbrëmje dhe të dielën në mëngjes postoi foton e trupit të saj duke shkruar “Më fal Bianca”. Fotoja qëndroi në rrjete sociale për 12 orë.

  Më pas Instagrami doli me një deklaratë: “E hoqëm imazhin dhe bllokuam llogarinë e Instagramit. Kemi filtra që i identifikojnë raste të tilla”.

  Clark lajmëroi policinë, nxori trupin e saj në rrugë, lajmëroi policinë dhe e regjistroi gjithë momentin para mbërritjes së tyre.

  Vajza ishte influencuese me rreth 35 mijë ndjekës. Familja e viktimës bëri një deklaratë për shtyp ku shkruante: “Bianca ishte një artiste e talentuar, një motër, vajzë, kushërirë e adhurueshme”.

  Clark akuzohet për vrasje të shkallës së dytë dhe rrezikon të përballet me 25 vjet burg.

  *Ky post u përshtat nga Huffington Post dhe është realizuar nga Fabjola Hije.

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post