• Shqip
 • English
 • E shtunë, 19 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Kronikë e zezë Të gjitha

  Vrau prindërit pas konfliktit për kovën e llaçit, 35 vite burg për Mirald Metallarin


  Mirald Metallari 22-vjeçari, që vrau nënën dhe babanë e tij rreth një vit e gjysmë më parë në banesën e tyre në Kamëz, është dënuar me 35 vite burg. Në seancën e sotme togat e zeza të Apelit të Krimeve të Rënda kanë pranuar gjykimin e shkurtuar ndaj të riut.
  Për shkak të pranimit të gjykimit të shkurtuar të riut i’u ul automatikisht 1/3 dënimit dhe i ndryshoi vendimi, nga burgim i përjetshëm në 35 vite burg.

  Mesditën e 24 korrikut të vitit 2017, 22-vjeçari qëlloi për vdekje me pistoletë babanë e tij, Miftar Metallari, efektiv policie, si edhe plagosi nënën e tij, Nurie Metallari, e cila ndërroi jetë disa ditë më vonë në spital.
  Krimi i rëndë u krye me armën e shërbimit të viktimës, Miftar Metallari. I riu njihej në zonë si një person pa probleme dhe pa precedent të mëparshëm penal./Tiranapost.al

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected]