• Shqip
 • English
 • E premte, 6 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Kronikë e zezë Të gjitha

  Vlorë/ Ndërron jetë pronari i lokalit që u qëllua bashkë me djalin dhe nipin


  Ndërroi jetë gjatë mesnatës pronari i lokalit, Arben Brahimaj, pas përplasjes me armë të ndodhur mbrëmjen e djeshme në Vlorë.

  Sipas raportimeve, biznesmeni vlonjate nuk arriti t’u shpëtonte plagëve të marra, ndërsa mësohet se kishte marrë 6 plumba, disa prej të cilave në kraharor.

  52-vjeçari mësohet se kishte dhe një tjetër biznesi në qendër të Vlorës. Ndërkohë që të plagosur lehtë mbetën dhe djali i tij Brikelo Brahimaj, 18 vjeç dhe nipi i tij Olsi Beqiri.

  Autorët e identifikuar me iniciale SH.L dhe E.XH janë konfliktuar fillimisht me fjalë me pronarin e lokalit dhe më pas fizikisht.

  Dy të kërkuarit raportohet se më pas morën armët nga makina e tyre parkuar jashtë lokalit, një kallashnikov dhe një pistoletë, me të cilat qëlluan drejt tyre./ Tiranapost.al

  Video/ Plagoset pronari i lokalit në plazhin e Vlorës, plumbat kapin dhe të birin

  Dëshmitari tregon momentin kur ndodhi ngjarja në plazhin e Vlorës: U shtrimë të gjithë barkas

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post