• Shqip
 • English
 • E enjte, 22 Gusht 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Politikë Të gjitha

  ‘Virgjëreshat’ që vrisnin qytetarë e plagosnin gazetarë sot bëjnë moral! Rama: S’ka media të shantazhuar


  Kryeministri Edi Rama ka reaguar në tëitter për raportin për lirinë e medias në Shqipëri të publikuar nga organizata botërore “Reporterët pa kufij”. Rama iu është përgjigjur akuzave të opozitës, por edhe presidentit të vendit, i cili e quajti raportin një këmbanë alarmi.

  “Një pasqyrë kujtese “virgjëreshave” që vrisnin qytetarë, rrihnin e plagosnin gazetarë dhe sot bëjnë moral! Ka ende shumë për të bërë për lirinë e medias dhe ndarjen e lumit të informacionit nga llumi i kazanit po ashtu. Por me këtë qeveri s’ka media të shantazhuar e liri të mohuar!”, shkruan Rama teksa publikon edhe një renditje të Shqipërisë për lirinë e medias nga viti 2014 deri në vitin 2018./Tiranapost/A.C