• Shqip
 • English
 • E hënë, 18 Nëntor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Video sqaruese nga Ambasada amerikane. Para se të aplikoni për Lotarinë duhet të dini patjetër për këto rregulla


  Lotaria Amerikane ka nisur që në datën 2 tetor dhe mbyllet në 5 nëntor. Për ata që provojnë shansin duke aplikuar, ambasada amerikane ka publikuar një video sqaruese me të gjitha hapat që duhet të ndiqen për aplikimin, që aplikuesit të mos penalizohen e skualifiokohen.

  Ndër kriteret kryesore që duhen plotësuar është përfundimi i shkollës së mesme me kohë të plotë. Ndërsa më pas tregohen kushtet, si përmasat e fotos që duhet të jetë sipas standardit të kërkuar, dhe fushat e tjera që duhen plotësuar, hap pas hapi, duke nisur që tek kërkimi në Google i adresës zyrtare, për të mos rënë pre e mashtrimeve.

  Më poshtë keni videon sqaruese nga Ambasada Amerikane./ Tiranapost.al. 

  Si të aplikoni për Lotarinë Amerikane 2021

  🇦🇱️ | Po mendoni të aplikoni për Lotarinë Amerikane 2021? Pëprara se të aplikoni, shihni këtë video në shqip që ju tregon të gjitha hapat.🇺🇸️ | Are you planning to apply for #DV2021? Before you do, watch this video in Albanian explaining all steps.

  Publiée par U.S. Embassy-Tirana sur Vendredi 18 octobre 2019

   

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post