• Shqip
 • English
 • E hënë, 22 Korrik 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Video/ Puna ime e parë është kjo, si deputete! Anila Basha: E di sa e ke rrogën?


  Puna e parë që ka bërë Elda Hotit është kjo e deputetes dhe përveç betimit në sallën e Kuvendit, sot po e dëgjojmë për herë të parë.

  Që në fillim të intervistës te emisioni “Opinion” deputetja 27-vjeçare u shpreh se kishte emocione që ndodhej në një studio televizive.

  E pyetur nga gazetarja Anila Basha, nëse e dinte se kur është krijuar LSI-ja, Hoti i shpreh se jo, pasi nuk ka eksperiencë politike.

  Ndërsa pyetja tjetër e saj lidhej me faktin nëse kishte dijeni sesa e kishte rrogën: “Normalisht, nuk jam aq e pasur që mos ta dijë”./ Tiranapost.al