• Shqip
 • English
 • E mërkurë, 26 Qershor 2019
 • Shqip
 • English
 • Botë Të gjitha

  Video/ Përmbytjet me viktima dhe të humbur në Spanjë, Itali dhe Francë


  Përmbytjet në Spanjë, Itali dhe Francë kanë shkaktuar viktima dhe të humbur. Ekipet e shpëtimit në të tre vendet kanë nisur punën, ndërkohë që sipas mediave, 10 persona kanë humbur jetën në Majorca të Spanjës, duke përfshirë dy turistë anglezë. Tre të tjerë janë lënduar, duke përfshirë edhe një fëmijë 5 vjeç.

  Shiu dhe përmbytjet kanë lënduar më së shumti njerëz të cilët u gjendën të bllokuar në makina. Dy persona humbën jetën në Sainte Maxime të bregut jugor të Francës, ndërsa një grua ndërroi jetë në Sardenja të Italisë. Gazeta lokale ‘Diario de Mallorca ‘raporton se që nga e enjtja në mëngjes, 323 njerëz po kërkojnë për të mbijetuarit. Në Itali dje u shemb një urë.

  Three men in wetsuits and hard hats, emblazoned with the logo of the Spanish civil guard, stand by their vehicle, gazing into the middle distance beyond the frame

  A white SUV-style car is pictured standing on its roof, flipped, in shallow water - it is surrounded by a police cordon

   

  Moti i keq, shembet një tjetër urë në Itali

  Video/ Përmbytet ishulli i famshëm spanjoll, viktima dhe të humbur raportohen