• Shqip
 • English
 • E martë, 15 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  VIDEO/ Nuk lejojnë materialet zgjedhore në KZAZ, militantët e PD i vënë flakën shkollës në Shkodër


  Është tensionuar situata në Shkodër pasditen e sotme. Militantët e PD kanë sulmuar shkollën “Shejnaze Juka”, ku ndodhet KZAZ nr.3 për të mos lejuar vendosjen e materialeve zgjedhore.
  Ata i kanë hedhur benzinë godinës dhe më pas i kanë vënë zjarrin.

  Në ambientet e kësaj shkolle ndodhen materialet zgjedhore të dorëzuara nga Komisionin Qendror i Zgjedhjeve për bashkinë e Shkodrës.

  Në mesin e protestuesve ishte edhe ish-deputeti i Partisë Demokratike për qarkun e Shkodrës, Bardh Spahia. /Tiranapost.al/

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690