• Shqip
 • English
 • E hënë, 23 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • Art & Kulturë Të gjitha TIP top

  Video/ Një vit më parë Baxhaku dhe Xhuvani ishin të dy bashkë duke u përkundur me Formidable


  Është kaq e dhimbshme e njëkohësisht kaq e bukur të shohësh në këto pak sekonda Gjergj Xhuvanin dhe Fatos Baxhakun veç një vit më parë. Miq për kokë me duart shtrënguar, Xhuvani ulur Baxhaku pas shpatullave të tij. Formidable që dëgjohet iu rri kaq për shtat, sikur të ishte tekst i Tosit e regji e Gjergjit.

  Kjo video e shpërndarë nga Aldon Lipe (por që ka autorësinë e Gerta Qurkut) është lamtumira më e bukur për dy njerëz që sapo e lanë botën. Të bën të mendosh se janë prapë të dy bashkë dhe në gjithë dhimbjen që solli ikja e të dyve, të paktën ka diçka formidable…/ Copyright/ Tiranapost.al. 

  Miku i tij regjisor rrëfen bisedën e fundit me Gjergj Xhuvanin

  Gjergj Xhuvani, ikja e një klasiku të ri

  Trishtim për Gjergj Xhuvanin! Kolegë dhe politikanë fjalë zemre për regjisorin

  Ndahet nga jeta Gjergj Xhuvani, ndodhej në Romë për xhirimin e një filmi

   

   

   

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690