• Shqip
 • English
 • E premte, 17 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Video/ ‘Muret do ngrihen sërish, engjëjt do kujtohen përgjithmonë’


  Derbi Partizani-Tirana në Air Albania Stadium, përfundoi 2 me 1 për Tiranën. Por emocionuese ishte nisja e ndeshjes, ku nuk u la pa kujtuar dhe nderuar viktimat e tërmetit të 26 nëntorit dhe ata që punuan e ndihmuan për të prekurit.
  Forcat e Policisë, zjarrfikësve, ushtrisë dhe urgjencës civile që morën pjesë në operacionet e kërkim shpëtimit, dolën në fushën e gjelbër, ndërkohë që tizoët e dy ekipeve duartrokisnin.
  Momenti më kulminant ishte dedikimi i tifozëve të Partizanit.

  “Muret do ngrihen sërish, engjëjt do kujtohen përgjithmonë”, shkruhej në pankartën gjigante të hapur në rreshtat e tifozëve në nderim të 51 viktimave.

  Videon e ka postuar edhe ish ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro e cila nga Instagrami i saj shkruan:

  Fantastike!
  Siç e meritojnë heronjtë e vërtetë!
  Faleminderit Tirana e “Partizanit” dhe e “Tirones” per kete zemer te madhe!
  …. #repost @a2_news
  ・・・
  Derbi i kryeqytetit Partizani-Tirana ka nisur me një moment emocionues kur para ndeshjes në fushë zbresin grupet e kërkim shpëtimit që morën pjesë në operacionin për t’i ardhur në ndihmë personave të prekur nga tërmeti i 26 nëntorit./ Tiranapost.al. 

   

   

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post