• Shqip
 • English
 • E premte, 22 Nëntor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Video/ Dëshira e Alvinit plotësohet! Momenti emocionues kur takohet me gjyshin


  Takimi me gjyshin ishte një nga dëshirat e Alvinit pas bashkimit me të atin, pasi prej 5 vitesh ndodhej në Siri.

  “Më ço te gjyshi”, citohet të ketë thënë 11-vjeçari, ndërsa ky takim është bërë realitet ditën e djeshme.

  Momenti emocionues i vizitës së gjyshit, që kishte fluturuar nga Shqipëria për të takuar 11-vjeçarin, është postuar në Facebook-un e babait të tij, Afrim Berishës.

  Alvin u rrëmbye nga nëna e tij, e cila iu bashkua luftëtarëve të ISIS dhe pas vdekjes së saj ai ndodhej në kampin Al-Hol./ Tiranapost.al

  Dua pulë me patate! Kërkesa e parë e Alvinit dhe dëshmia sesi dhunohej nga luftëtarët e ISIS

  Foto-Video/ Alvini mbërrin në Romë, takim mes lotësh me babanë dhe dy motrat

  A duhet të përdoret politikisht historia e Alvinit? Lleshaj: Unë them po, të shërbejë si mesazh: Terrorizmi s’ka vend tek ne

  Si Alvini u kthye nga ‘ferri’, si ia doli plagosjes nga një shpërthim dhe çfarë ndodh me fëmijët e tjerë në çadrat e ISIS

  Doktoresha e Kryqit të Kuq italian tregon gjendjen e Alvinit: Foli dhe pak shqip

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post