• Shqip
 • English
 • E shtunë, 25 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Video/ Ministri Lleshaj nga Njësia Speciale kundër të ‘Fortëve’: Drejtësia mund të vonojë, por nuk harron


  Njësia Speciale e Kërkimit të të ‘fortëve’ që i janë shmangur drejtësisë vijon punën dhe stërvitjet.  Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ndodhej në mjediset e godinës nga ku tha se shumë shpejt kjo njësi do bashkëpunojë me partnerët ndërkombëtarë dhe do bëhet pjesë e rrjetit evropian të njësive që merret me kërkimin e personave që i janë shmangur drejtësisë, brenda dhe jashtë Shqipërisë. Ministri shoqërohej edhe nga drejtuesit kryesorë të Policisë Shqiptare të cilët ndoqën nga afër programin operacional të Njësisë.

  Në fjalën e mbajtur, ministri Lleshaj tha se ka shumë rëndësi të përcillet mesazhi se drejtësia mund të vonojë, por nuk harron.

  ‘Drejtësia në Shqipëria nuk do të harrojë askënd, që i është shmangur asaj. Kjo do jetë njësi elitë e policisë shqiptare, do jetë prova e këtij angazhimi serioz, për të kërkuar kudo që të jetë dhe për të vënë para drejtësisë këdo që ka llogari të hapura me të. Kjo njësi do jetë një element i rëndësishëm bashkëpunimi me ndërkombëtarët, se së shpejti do jetë pjesë e rrjetit evropian njësive që merren me kërkimin e personave që i janë shmangur drejtësisë, në Shqipëri dhe jashtë saj”, tha ndër të tjera ministri Lleshaj.

  Videoja e plotë është postuar në adresën zyrtare në Facebook të kryeminsitrit. Mund ta ndiqni si më poshtë. / Tiranapost.al.

  #NjSK🦅 Njësia Speciale e Kërkimit të personave që i janë shmangur drejtësisë (ndryshe njësia speciale kundër “të Fortëve”), është një njësi e re elitë e Policisë së Shtetit, e cila po përmbush fazën stërvitore intensive, përpara daljes në terren👍#PoliciaqëDuam👮🏻‍♂🇦🇱👮‍♀#ShqipëriaqëDuam☀🇦🇱

  Publiée par Edi Rama sur Mercredi 11 septembre 2019

   

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post