• Shqip
 • English
 • E shtunë, 21 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Video/ Meta vs Juncker, kujt i beson?


  Nga njëra anë qëndron deklarata e Presidentit Ilir Meta kundër zhvillimit të zgjedhjeve, ndërsa nga ana tjetër ajo e presidentit të KE, Jean-Claude Juncker pro zgjedhjeve të 30 qershorit.

  Kjo video e publikuar në Instagramin e kryeministrit Edi Rama vë përballë dy nga deklaratat më të rëndësishme të javës së fundit, të cilat bien ndesh me njëra tjetrën.

  View this post on Instagram

  Pa Koment

  A post shared by Edi Rama (@ediramaal) on

  Nga njëra anë Meta shprehet se, “me zhvillimin e zgjedhjeve qëllimi kombëtar anëtarësimi në be do të dëmtohej në atë pikë saqë rikuperimi do të kërkonte një kohë shumë të gjatë dhe të pallogaritshme sot”.

  Ndërsa një ditë pas deklaratës së tij, në 11 qershor, Juncker tha: “Nëse këto zgjedhje nuk zhvillohen do të dëmtojnë perspektivën europiane të Shqipërisë”.

  Pas kësaj video ngihet një pyetje: Kujt i besoni?/ Tiranapost.al

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690