• Shqip
 • English
 • E martë, 16 Korrik 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Video/ I jepet lamtumira major Klodian Tanushit: Shpresuam për një mrekulli


  Në ceremoninë e lamtumirës së Major Klodain Tanushit, fjalën e parë e mbajti i përlotur gjenerali Bardhyl Kollçaku.

  “Shpresuam për një mrekulli, por na ndodhi që trishtimi dhe hidhërimi na zuri përsëri. Tani na duhet që të përcjellim Klodainin. Tronditja është e pamatë, por jeta na do që të mbahemi dhe të qëndrojmë të fortë. Ne kemi humbur një nga tanët. Nuk mund ti gjejmë dot fjalët për ti shprehur dhimbjen, por ndjejmë dhe kemi aq shumë për të thënë për punën, përkushtimin dhe angazhimin e major Tanushit”, u shpreh Kollçaku./ Tiranapost.al