• Shqip
 • English
 • E hënë, 18 Nëntor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Vetëm Klan hap lajmet me protestën, Top Channel dhe Ora News shohin gjetkë


  Aktualiteti i ditës ishte protesta e opozitës, por tre televizionet më të mëdha kombëtare në vend, TV Klan, Top Channel dhe Ora News nuk kanë pasur të njejtën pasqyrë në edicionin qendror të lajmeve.

  TV Klan Opozita proteston për largimin e qeverisë

  “Rilindja, projekt kriminal dhe antikombëtar”

  Top Channel Prokurori na kërkoi para

  Akuza nga familjarët e një familjari që mbahet në burg

  Ora News  Jo negociata e Shqipërisë

  Non-Paper sugjeron Këshillit mos hapjen e bisedimeve me BE

  Top Channel ka vendosur që kronikën e parë ku trajtohej akuza ndaj një Prokurori për korrupsion të pasohej nga një kronikë që pasqyronte protestën e sotme

  Ndërsa televizioni Klan në kronikën e dytë të paraqitur ka vijuar në të njëjtën linjë, por kësaj radhe duke përcjellë reagimin e kryeministrit Rama lidhur me protestën.

  Ora News pas kronikës për çeljen e negociatave ka pasuar me një kronikë të protestës së organizuar nga opozita. /Tiranapost.al

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post