• Shqip
 • English
 • E hënë, 14 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Vendos Gjykata e Shkodrës, lihet i lirë ish-deputeti Bardh Spahia


  Ish-deputeti demokrat, Bardh Spahia u lirua sot nga Gjykata e Apelit në Shkodër. Togat e zeza vendosën detyrim paraqitjeje për ish-deputetin, që e cilësoi si të paligjshëm ndalimin e tij.

  Ish-deputeti Spahia ishte i akuzuar për tri vepra penale: “kundërshtim i punonjësve të policisë”, “shkatërrim i pronës me zjarr” dhe “mosbindje ndaj punonjësve te policisë”.

  Avokatët Ivi Kaso dhe Ledi Nurja hodhën poshtë akuzat e Prokurorisë, ndërsa prokurori i apelit Brahim Dragjoshi e cilësoi të drejtë vendimin e Shkallës së Parë dhe kërkoi të lihet në fuqi masa arrest shtëpie. Ndërkohë që gjykata vendosi ta ndryshonte nga “arrest shtëpie” në “detyrim paraqitjeje”./ Tiranapost.al

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690