• Shqip
 • English
 • E enjte, 14 Nëntor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Veliaj uron besimtarët e krishterë për festën e Pashkës: Optimizmi e mund cinizmin


  Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka shprehur sot urime për gjithë besimtarët e krishterë me rastin e festës së Pashkës. Me anë të një mesazhi në rrjetin social Facebook, ai uron besimtarët katolik për këtë ditë të shënuar në kalendarin e krishter, ndërsa thekson se ditë të tilla duhet ti shërbejnë kujtdo për të krijuar bindjen se e mira e mund të keqen dhe dashuria e mund urrejtjen.

  “Gëzuar festën të gjithë besimtarëve! Qoftë një ditë frymezimi për këdo se jeta e mund vdekjen, dashuria e mund urrejtjen, optimizmi e mund cinizmin! Bekime e përqafime!”, uroi Veliaj në mesazhin e tij./ Tiranapost.al. E.B

   

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post