• Shqip
 • English
 • E martë, 21 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Lifestyle Modë Nën lupën e Stela Sallakut Showbiz Të gjitha TIP top

  Vajza me rreth që më bëri të kthej kokën


  Më ka ngelur në mend ai rrethi jeshil smerald me gurë i asaj vajzës që ishte ulur dje përballë meje. I vetmi grim që kishte ishte buzëkuqi koral, thuajse në të kuqe dhe pak rouge në faqe. Nuk e di pse mē ngeli në mend. Ndoshta se sëfundmi kam parë vetëm njerëz të trembur me pizhama, me flokët lidhur çrregullt dhe çorape me arushë. Të gjithë të trembur nga tërmeti, e të strukur tek kafenetë e lagjeve, me shpresën se aty nuk do t’i gjejë asgjë e keqe.

  Më kishte marrë malli të shihja një vajzë të kuruar, simpatike dhe me detaje në veshjen e saj. Më frymëzoi dhe mua të vendos rreth sot. Se kam disa që ende si kam vënë, të zinj, floriri apo rozë. Madje, më solli dhe Katerina Zoto, një mikeshë e imja, dy rrathë të personalizuar. Përveç trendit, aksesorët e flokëve janë kaq të bukur e dominantë, sa mund të zbukurojnë edhe veshjen më minimaliste.

  Moda ka treguar se përsërit veten pas një farë kohe. Ashtu si dhe rrathët që ishin dikur must, rreth viteve ‘90, tani i shohim të stiluara pak më ndryshe. Kombinohen me triko të leshta, me kostume, ne pantallona dhe jelekë.
  Por dhe nëpër zyra mund t’i mbajmë. Me ato këmishat e qëndisura, apo me jaka gjysmë golf.

  Krijimi më i bukur mendoj se janë rrathët me perla. Kombinojini me kostume të zinj ose bezhë.

  Meqë i jemi rikthyer dhe kostumeve lëkurë, mbani një rreth të trashë për të plotësuar look-un. Krijoni kombinime të veçanta, me stil që do t’i bëjnë njerëzit të kthejnë kokat, si unë dje./Tiranapost.al

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post