• Shqip
 • English
 • E enjte, 21 Nëntor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Vajza e Ismail Kadaresë kujton si e përjetoi rënien e murit të Berlinit 30 vite më parë në Tiranë


  Vajza e shkrimtarit të njohur Ismail Kadare, Besiana, kujtoi sesi e përjetoi ajo në Tiranë rrëzimin e murit të Berlinit 30 vite më parë.

  “Jetoja nën një regjim komunist shtypës në Shqipëri, kur muri i Berlinit ra 30 vjet më parë. Kujtime të gjalla fillimisht të mosbesimit, më pas të gëzimit dhe të shpresës, që edhe muret e burgut tonë gjithashtu mund të shembeshin dhe së shpejti mund të jetonim në liri dhe dinjitet”, shkruan Kadare në Twitter.

  Besiana Kadare shërben aktualisht si ambasadore e Shqipërisë në Organizatën e Kombeve të Bashkuara (OKB)./ Tiranapost.al

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post