• Shqip
 • English
 • E mërkurë, 16 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Opinion Të gjitha

  Unë e di çfarë do thotë Lulzim Basha në 1 Korrik kundër Europës dhe Amerikës!


  Unë e di çfarë do thotë Lulzim Basha në 1 Korrik kundër Europës dhe Amerikës!

  Nga Kreshnik Spahiu*

  Ne dogjëm veten,
  Ne dogjëm mandatet,
  Ne dogjëm zgjedhjet lokale,
  Ne dogjëm elektoratin,
  Ne dogjëm mardhëniet me Europën dhe Amerikën, por në fund fituam Monikën.
  E gjithë bota u korruptua por çifti Krye-Madhi jo. Ata janë luftëtarë të idealeve të lirisë dhe e urrejnë lekun. Të dy jetojnë me djersën e ballit. Vërtet kanë 29 vjet në politikë por vetëm 18 poste simbolike kanë pasur. Ata janë brezi i ri që duhet qeverisin 8 vitet e ardhshme.
  Iliri dhe Monika s’janë si ambasadorët që korruptohen nga drogaxhiu dhe qeveria e noarkokrimit. Ata s’kanë vila si ambasadorët e korruptuar. Ata s’kanë banka si klyshët amerikan të blerë mga SOROS
  Ata të dy e duan me shpirt demokracinë dhe ja vlen të prishim mardhëniet me SHBA, sepse Trump ashtu si dhe Obama u korruptuan nga George Soros.
  Edhe BE, OSBE, ODIHR dështuan dhe morën zarfet nga narko shteti.

  Në emër të partisë demokratike sugjeroj ti shpallim non grata dhe largohen nga Shqipëria. Ata i ka manipuluar Jozefina, Valbona, Majlinda, Endira, Edita Harxhi dhe gjithë bibat që kemi larguar nga partia.

  Ju ftoj të votojmë shtetin paralel në 13 tetor, pikërisht nē vigjilje të ditëlindjes dhe 77 vjetorit të doktor Berishës!
  Duhet urgjent të krijojmë shtetin paralel sepse dhe Enver Hoxha vdiq 78 vjeç.

  Ndoshta duke e rikthyer doktor Berishën në pushtet mund t’ja zgjasim dhe pak vite jetën se ngeli rrugve në protesta dhe ndoshta po e zë haku i të gjithë atyre që ka prerë në besë këto 29 vite.

  I sugjeroj Sali Berishës ta vazhdoj idiotizmin duke bojkotuar edhe zgjedhjet parlamentare në 2021.
  Do lumturonte 10 milion shqiptar dhe qindra diplomat ndërkombëtar!

  Fundja të gjithë humbën por unë Lulzim Basha fitova shumë, sepse shmanga dorëheqjen.
  Nëse do bëheshin zgjedhje dje në 30 qershor unë duhet të jepja dorëheqje nga partia se më shkoj jeta duke humbur….

  Për këto arsye i ftoj mbarë shqiptarët që së bashku të shmangim dy momente:
  1- Doktori s’duhet të vdes kurrë,
  2- PD mos garoj asnjë herë në zgjedhje,

  Nëse ndodh, qoftë dhe njëra nga këto mua të nesërmen më nxjerrin me shqelma nga partia.
  Duke qenë se sot është 1 korrik ju ftoj ti shtym protestat nga mesi shtatorit sepse ne grupi anti-amerikanëve do grumbullohemi tek sarajet tona në Gjirin e Lalzit…

  Poshtë Europa dhe Amerika
  Rroftë Berisha dhe Monika

  Ju lutem #shpërndajeni/ Tiranapost.al. E.B

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected]