• Shqip
 • English
 • E hënë, 22 Korrik 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Tre kandidatët e PD që morën sot mandatin e deputetit


  3 kandidatë të tjerë që vijnë nga lista e PD-së kanë marrë mandatin e deputetit nga Komisioni Qendror Zgjedhor dhe tani pritet që ata të betohen në Kuvend. Mësohet se tre deputetët e rinj janë:

  Zef Shtjefni nga qarku Shkodër.

  Nikolin Straka nga qarku Shkodër

  Dhe Artur Roshi nga qarku Tiranë.

  Kështu, numri i deputetëve në Kuvend shkon në 105. Më poshtë keni listën e plotë me deputetët e rinj nga PD dhe nga LSI.

  Nga Listat e PD: 

  Majlinda Halilaj

  Alban Zeneli

  Ligoraq Karamleo

  Lefter Maliqi

  Adriatik Alimadhi

  Arben Elezi

  Zef Shtjefni

  Artur Roshi

  Nikolin Staka

  Nga listat e LSI-së

  Ylli Shehu

  Enver Rroshi

  Aurora Mara

  Edmond Rrushi

  Elda Hoti

  Edlira Hyseni

  Ediola Braha

  Ralf Gjoni

  Nimet Musaj

  Enada Kapllani

  Ambra Borova./ Tiranapost.al. E.B

  Vazhdojnë rrjedhjet në LSI, opozitës së re i shtohet një tjetër deputet