• Shqip
 • English
 • E shtunë, 7 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  “Topi i Artë 2019”, sulmuesi i Premier League del nga gara


  Ka nisur zbulimi i klasifikimit të 30 futbollistëve në garë për “Topin e Artë” 2019.

  Gazeta prestigjoze, “France Football” ka zbuluar emrat e parë në garën për çmimin më të rëndësishëm individual në botën e futbollit. /XH.K

  Klasifikimi: 

  16. Aguero (MANCHESTER CITY)
  17. Firmino (LIVERPOOL)
  18. Antoine Griezmann (BARCELONA)
  19. Alexander-Arnold (LIVERPOOL)
  20. Pierre Emerick Aubameyang (ARSENAL)
  20. Dusan Tadic (AJAX)
  22. Heung Min-Son (TOTTENHAM)
  23. Hugo Lloris (TOTTENHAM)
  24.Kalidou Koulibaly (NAPOLI)
  24.Marc ter Stegen (BARCELONA)
  26. Karim Benzema (REAL MADRID)
  26.Wijnaldum (LIVERPOOL)
  28.Joao Felix (ATL.MADRID)
  28. Marquinhos (PSG)
  28. Donny van de Beek (AJAX)

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post