• Shqip
 • English
 • E shtunë, 7 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  TOPI I ARTË 2019: Shpallet fituesi! Ja renditja përfundimtare


  Lionel Messi shpallet fituesi i Topit të Artë 2019. Një rekord ky dhe një arritje e pabesueshme e sulmuesit të Barcelonas, i cili numëron tashmë plot gjashtë trofe të tillë. Ylli argjentinas fitoi kampionatin spanjoll me katalanasit dhe fitues i Superkupës së Spanjës. Hera e parë që Messi fitoi ishte viti 2009. /XH.K

  1. Lionel Messi

  2. Virgil Van Dijk

  3. Cristiano Ronaldo

  4. Sadio Mane

  5. Salah

  6. Mbappe

  7. Alisson

  8. Lewandowski

  9. Silva

  10. Mahrez

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post