• Shqip
 • English
 • E hënë, 22 Korrik 2019
 • Shqip
 • English
 • Botë Të gjitha

  T’lutem mos gënje më babi, na lër të jetojmë të qetë!


  Babai i Meghan Markle, Thomas, ka publikuar një letër të shkruar me dorë dhe pretendohet të jetë shkruar nga vetë Meghan, në të cilën ajo i lutet që të mos gënjejë më nëpër media. Letra është botuar ditën e djeshme në Daily Mail, ku pretendohet se Meghan i ka kërkuar gjithashtu ta lejojë të jetojë e qetë. Sipas Meghan, babai Thomas ka shfrytëzuar në çdo moment martesën e saj me princin Harry dhe del në çdo media të mundshme duke gënjyer e duke marrë famë dhe se këto gjëra ia kanë bërë zemrën copë.

  Britain's Prince Harry, Duke of Sussex, (R) and Britain's Meghan, Duchess of Sussex (C) meet guests pre-ceremony reception as they attend the annual Endeavour Fund Awards at Drapers Hall in London on February 7, 2019. - The Royal Foundation's Endeavour Fund Awards celebrate the achievements of wounded, injured and sick servicemen and women who have taken part in sporting and adventure challenges over the last year. (Photo by Tolga AKMEN / POOL / AFP)TOLGA AKMEN/AFP/Getty Images

  Dukesha e Sussex e cila mban edhe një fëmijë në bark që pret ta lindë në muajin prill, thotë se babai i saj nuk ka bërë asnjë përpjekje për të kontaktuar me të. Në një fragment të letrës me pesë faqe, dërguar në gusht të vitit të kaluar, Meghan i shkruan: Babi, me zemër të copëtuar po të shkruaj këtë, nuk e kuptoj pse ke marrë këtë rrugë dhe po shkakton dhimbje!

  Meghan Dad Father letter

  74 vjeçari  i cili ka qenë drejtor i ndriçimit në Hollivud dhe tashmë jeton në Meksikë, nuk mori pjesë në dasmë, për shkak të problemeve me zemrën, por para se ta merrte vesh Meghan, e mori vesh bota. Meghan ka treguar aso kohe se babai nuk e njoftoi vetë, por e mori vesh lajmin nga mediat.

  (Picture: Daily Mail/SOLO) Meghan Markle with her father, Thomas Markle. Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/article-4783306/Meghan-unmasked-Unseen-photos-Harry-s-girlfriend.html#ixzz4ze0cVkzs Follow us: @MailOnline on Twitter | DailyMail on Facebook

  Miqtë e afërt me Meghan dolën për herë të parë duke folur e duke treguar se në të vërtetë babai nuk e ka kontaktuar Meghanin, as me zë as me mesazhe.  Kjo bëri që Thomas të publikojë letrën dhe për Daily Mail tha: Mendova se gjërat ishin përmirësuar, por në vend të kësaj, mu ngul një thikë në zemër! / Tiranapost.al. E.B

  Prince Harry and Meghan, Duke and Duchess of Sussex during a visit to the Bristol Old Vic in Bristol, UK The Duchess of Sussex wears: Dress- Oscar de la Renta- ??1500 Boots- Sarah Flint 'Marina'- ??531 Clutch- Ralph Lauren- ??200 Earrings- Pippa Small- ??495 Coat- William Vintage Pictured: Prince Harry and Meghan,Duke and Duchess of Sussex during a visit to the Bristol Old Vic in Bristol,UK Ref: SPL5060042 010219 NON-EXCLUSIVE Picture by: SplashNews.com Splash News and Pictures Los Angeles: 310-821-2666 New York: 212-619-2666 London: 0207 644 7656 Milan: 02 4399 8577 photodesk@splashnews.com World Rights, No Netherlands Rights