• Shqip
 • English
 • E premte, 6 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Rajoni Të gjitha

  Tjetër tërmet në Greqi, banorët në panik


  Pas lëkundjeve të forta të tokës në Korçë, një tërmet i fuqishëm ka rënë në Kastoria në Greqi. Tërmeti ishte 4.5 ballë i shkallës Rihter me një fokus 36 kilometra në perëndim të qytetit dhe një thellësi fokale prej 8.2 kilometra.

  Disa minuta më vonë, shumë afër përqendrimit, është ndjerë një dridhje e re më e dobët 3.4 Rihter.

  Nga lëkundjet e tokës nuk janë raportuar dëmtime apo dëme materiale, por sipas mediave greke, banorët kanë dalë në rrugë nga frika e përsëritjes. /Tiranapost.al/

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post