ModëTe gjithaTIP top

Tiranë e Prishtinë. Streetstyle VIP


Javët e modës në Paris, Milano e në qytetet e tjera të mëdha fashion, na mësuan shumë gjëra, por sot do të ndalemi në rrugën e Tiranës e Prishtinës më së shumti për të sjellë ‘street-style-n’  e vajzave tona të famshme.

Dhe vumë re që xhaketat e lëkurës vazhdojnë të jenë në trend, Leonora Jakupi dhe Eva Murati i kanë shumë për zemër për shembull.

p1
Leonora Jakupi
eva2
Eva Murati

Lulet gjithashtu vazhdojnë të jenë në sezonin e tyre të lulëzimit: Arjola Shehun, Odeta Banushajn, Marigona Nilën dhe Argjentina Ramosajn i kemi parë me ngjyrat e pranverës dhe kjo e fundit ka ndërthurur lulëkuqet me printet check në një fustan të tillë. Kurse Orinda i ka kominuar me vijat.

m9
Arjola Shehu
ode
Odeta Banushi
marigona
Marigona Nila
m11
Argjentina Ramosaj
m4
Orina Huta

Kurse për sa i përket aksesorëve, na kanë tërhequr vëmendjen kapelet stil beretë të Eva Muratit dhe Xhensilës, duke u dhënën një siluetë pariziene, sikur të vinin direkt nga java e modës atje.

eva
Eva Murati
m8
Xhensila Myrtezaj

Nora Istrefin e kemi parë pak më ‘american style’, në një foto që na kujtoi Kimin.

m7
Nora Istrefi

Elvana si çdo vit e ka blerë një pardesy kamel të cilën e ka kombinuar me sneakers të bardha, edhe ajo shumë pranë stilit të Kim.

m6
Elvana Gjata

Aurela, pastaj, sido që të ndryshojë moda, është një adhuruese e përjetshme e ngjyrës së zezë.

m2
Aurela Gace

 

O.Zh/Tiranapost.al/

Na kontaktoni: [email protected] /

+355684081690

Komento:

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *