• Shqip
 • English
 • E shtunë, 19 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Tirana bie nga kategoria


  Për të parën herë në historinë e saj Tirana bie nga kategoria. Bardheblutë nuk mundën të marrin më shumë se një pikë në Shkodër ndaj Vllaznisë, e cila nuk mjaftoi për mbijetesën.

  Pjesa e parë ishte e gjitha nën diktatin e Vllaznisë që zotërojë lojën duke krijuar disa raste për shënim. Ndërsa 45 minutat e dyta ishte Tiranë më kërkues, ku me kalimin e minutave tentuan të provojnë më shumë drejt portës së Vllaznisë, por pa mundur të shënonin golin e mbijetesës.

  Në fundin e ndeshjes nuk mungoi dhe tensioni mes lojtarëve, ku arbitri ndëshkoi me të kuqe nga Pjeshkën e Vllaznisë dhe Cisse për Tiranën.

  Skënderbeu-Partizani u mbyll në barazim 2-2, ndërsa Luftëtari mundi kampionët e Kukësit, duke i shkaktuar humbjen e parë në këtë kampionat, pikërisht në javën e fundit, atëherë kur të gjitha synimet i kishte arritur.

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected]